Kominek gazowy Kwline Koto
Kominek gazowy Kwline Lenga
Kominek gazowy Kwline Danta 1400
Kominek gazowy Kwline Danta 800 ABC

Czy warto wybrać kominek gazowy ?

Atrakcyjne formy, komfort i bezpieczeństwo - wszystko to niepodważalne zalety kominka gazowego.

Przez wiele lat kominek opalany tanim drewnem był sprzedawany jako alternatywa dla kosztownego gazowego ogrzewania. Chociaż w Belgii, Holandii czy Anglii kominki gazowe były popularne od dawna, w Polsce nikt nie odważył się nawet wspomnieć o takim rozwiązaniu! Zawsze straszono podwyżkami cen gazu lub wręcz "zakręceniem kurka". Naraz cos się "odblokowało", chociaż nie bardzo wiadomo dlaczego: ani gaz nie staniał, ani sytuacja geopolityczna nie zmieniła się na korzyść, ani dochody ludności nie wzrosły do poziomu niemieckiego.

Ogień z gazowego kominka jest mało kłopotliwy, nie wymaga gromadzenia zapas sezonowanego drewna, nie ma popiołu do wynoszenia.

Obsługa, w przeciwieństwie do oferowanej w kominkach na drewno, jest autentycznie automatyczna. Co nam po elektronice i pilocie, jeśli i tak ręcznie musimy podrzucać polana do paleniska! Kwestionowany przez długi czas "sztuczny" wygląd gazowych płomieni jest już przeszłością, bo wieloletnia praca doprowadziła do pozytywnie zaskakujących efektów.

O bezpieczeństwo kominka gazowego dbają rozbudowane systemy. Odprowadzanie spalin i dopływ powietrza mogą mieć mniejsze przekroje niż w przypadku drewna lub występować w systemie współosiowym, a długie poziome odcinki są łatwe do pokonania. Kominki mogą być zasilane gazem sieciowym lub LPG z butli.

Co najważniejsze, współczesne kominki gazowe mają niezwykle atrakcyjne formaty i kształty szyb, których kominki opalane drewnem mogą tylko pozazdrościć. Podobnie jak i faktu, że szyba kominka gazowego pozostaje czysta. Przy tak licznych i poważnych zaletach jednymym mankamentem może być rachunek za gaz, jaki przyjdzie nam raz na jakiś czas uregulować.

Współpracujemy z marką KWLINE.
Zdjęcia kominków gazowych zaczerpnięto z serwisu: https://www.kwline.pl/kominki-gazowe.html